Новини

Нове покоління лідерів відвідало Фаблаб лабораторію ТНТУ

4 листопада 2018 року відбувся обласний фінал Інтелектуальний фестиваль “Вундеркіндер”! В 2018 році зібралися кращі команди з районів Тернопільської області, які змагались у інтелектуальних іграх Брейн-ринг, Факт чи вигадака та Спортивні хрестики-нулики. Учасників було так багато, що ледве вмістились у залі)))
Особливостями цього року стала відвідування Fablab TNTU – новітньої лабораторії цифрового виробництва і побачили вживу що таке 3D-моделювання та лазерне різання.  Проводили ознайомлення Valeriy Lazaryuk та Володимир Шанайда.
Почули чудовий виступ голови Youth Development Center”BRIDGE”Маряна Гевко про права дітей, громадську активність та можливості для молоді.
Про Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, історію, здобутки та переваги навчання майбутнім студентам розповів Андрій Крупка.
Перемогу у непростій боротьбі виборола команда Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа #3, друге місце ТНВК “Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого”, 3 місце у команди Тернопільської Української гімназії їм. І. Франка.
Дякуємо за допомогу та підтримку  Управління сім’ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації. та Ігор Чорний та програмі Active Citizens Ukraine від British Council Ukraine.
Коротка інформація про захід https://job.tntu.edu.ua/intelektual-ni-ihry-dlia-dite-vazhlyvy-etap-rozvytku-ma-butnikh-talantiv/

У ТНТУ відбулась робоча зустріч університетів-партнерів проекту FabLab

14 – 15 вересня 2018 року у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбулася робоча зустріч університетів-партнерів за проектом Еразмус+ «Створення мережі та інфраструктури підтримки молодіжного інноваційного підприємництва на платформі фаблабів» (акронім FabLab) http://fablab-erasmus.eu/.  Мета зустрічі — обговорення результатів виконання міжнародного проекту FabLab у ТНТУ. У зустрічі взяли участь представники з 7 університетів-партнерів проекту FabLab з Бакінгемширського нового університет у (Великобританія), Університету Валенсії (Іспанія), Ліцею Шарля і Андріана Дюпуї з містечка Ле Пуї ан Веле (Франція), Білоруського технічного університету (Республіка Білорусь), НТУУ “Київський політехнічний університет” та Харківського національного технічного університету імені Симона Кузнеця (Україна).

Презентацію результатів проекту FabLab відкрив ректор університету, член-кореспондент НАНУ, професор Петро Ясній, який зазначив важливість цього проекту для інноваційного розвитку університету, підвищення якості підготовки фахівців, створення широких можливостей для навчання студентів сучасним технологіям.«Вивчення сучасних технологій 3D друку та 3D моделювання активно сприяють налагодженню взаємодії університету з промисловими підприємствами, представниками малого та середнього бізнесу», — наголосив П.В.Ясній.

Проректор з міжнародного співробітництва, професор Тетяна Вітенько представила учасникам освітній та науковий потенціал ТНТУ, результати міжнародної діяльності університету, а також етапи виконання проекту FabLab в межах ТНТУ. Доповідач відзначила, що основним результатом реалізації цього проекту в ТНТУ стало відкриття інноваційної виробничої лабораторії, яка повністю відповідає критеріям та вимогам до Фаблаб лабораторій. З результатами виконання проекту FabLab у ТНТУ можна ознайомитись на сайтіЦентру 3D технологій та на сайті проекту FabLab Erasmus.

За короткий час діяльності Фаблаб-лабораторії науковцям університету вже вдалося розробити 3D моделі унікального устаткування та виготовити робочі прототипи деталей із складною геометрією способом 3D друку. З інформацією про особливості застосування ЗD друку перед учасниками проекту виступили аспірант кафедри обладнання харчових виробництв Назар Городиський та асистент кафедри автоматизації технологічних процесів та виробництв, к.т.н. Роман Михайлишин.

Приємною несподіванкою для учасників проекту була зустріч учнів Тернопільської спеціалізованої середньої школи №3 з європейським представником проекту (ліцей Шарля і Андріана Дюпуї з містечка Ле Пуї ан Веле, Франція) паном П’єром Карроладжі. Учні цієї школи з 8 по 14 жовтня 2017 року мали можливість навчатися у французькому ліцеї та ознайомились з цифровими технологіями лабораторії Фаблаб цього ліцею, а також з культурою та побутом Франції. Присутні з цікавістю слухали враження старшокласників та інформацію директора школи пані Надії Будій, вчителів пані Катерини Сагайдак та пані Галини Гроди. https://poglyad.te.ua/podii/starshoklasnyky-ternopilskoyi-zosh-3-povernulysya-iz-frantsiyi.html

Того ж дня гостям зустрічі було продемонстровано обладнання лабораторії Фаблаб та проведено майстер-класи для роботи з лазерним верстатом та 3D принтером. У ході візиту гості відвідали також навчальні лабораторії електроніки Технічного коледжу ТНТУ, кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем ТНТУ. Під час зустрічей вони ознайомились із студентськими проектами електронного прототипування.

У наступний день візиту учасники проекту FabLab провели аналіз результатів розробки навчальних курсів в рамках проекту FabLab, а саме: «3D моделювання і проектування», «Швидке прототипування та виробництво», «Теорія рішення винахідницьких задач», «Керування фаблаб-проектами», «Поширення на ринку». Дані навчальні курси у 2018/2019 навчальному році проходять апробацію у студентів університету і кожен охочий може пройти безкоштовне навчання з отриманням сертифікатів від європейських партнерів проекту. Запис відбувається за контактами сайту Центру 3D технологій «Фаблаб»

На завершення зустрічі іноземні та українські експерти висловили задоволення результатами виконанням проекту FabLab у ТНТУ.

Пропонуємо Вашій увазі фоторепортаж із робочої зустрічі проекту FabLab у ТНТУ.

35,35,302,307.671143

ВІдкриття лабораторії Фаблаб в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя

2 травня 2018 року у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відкрито інноваційну лабораторію FabLab на базі Центру 3D технологій в рамках європейського проекту програми Еразмус+ “Створення мережі та інфраструктури підтримки молодіжного інноваційного підприємництва на платформі фаблабів” (акронім FabLab). Мета проекту FabLab полягає в створенні умов для розвитку інновацій та інженерної креативності, покращення працевлаштування студентів за допомогою взаємодії університету, бізнесу і промисловості на базі фаблабів. Координатором міжнародного проекту FabLab є Бекінгемширський новий університет (Великобританія).

Церемонію відкриття першої у західному регіоні України лабораторії FabLab провели ректор університету Петро Ясній, проректор з міжнародного співробітництва Тетяна Вітенько та Другий Секретар Посольства Індії в Україні пан Брахата Сінг Бішту, представники іноземних університетів-партнерів з Опольського технічного університету (Польща) та Каунаського технологічного університету (Литва), представники з багатьох українських університетів, зокрема зі Львова, Івано-Франківська, Кривого Рогу та інших, викладачі та студенти ТНТУ.

«Для навчального закладу Fablab має стати невід’ємною частиною інноваційної інфраструктури, сподіваємось на активне впровадження технологій створення прототипів, 3D друку та 3D моделювання у навчальний процес усіх спеціальностей та, зокрема, машинобудівного спрямування», — зазначив під час відкриття ректор Петро Ясній.

Науково-освітній інноваційний центр 3D технологій FabLab створено для налагодження взаємодії університету та промислових підприємств, стимулювання молодіжного підприємництва, підвищення якості підготовки фахівців, навчання студентів, аспірантів та творчої молоді міста Тернополя інженерним основам 3D моделювання та автоматизованого проектування, прототипування та 3D друку, теорії розв’язання винахідницьких задач, інноваційного маркетингу та проектного менеджменту, перепідготовки викладачів в галузі 3D моделювання та автоматизованого проектування, 3D друку та прототипування.

Лабораторія FabLab в ТНТУ обладнана, за співфінасування гранту ЄС, відповідно до вимог світової асоціації Fab Foundation, 3D принтерами, лазерним та фрезерним верстатами з числовим програмним керуванням, 3D сканером, які об’єднані з комп’ютерними станціями автоматизованої системи технологічної підготовки виробництва на базі сучасного програмного забезпечення, а також наборами електронного прототипування Arduino.

Лабораторія FabLab в ТНТУ є відкритою для усіх активних студентів та молоді, що мають ідеї для практичного вирішення на обладнанні FabLab. Запис проводиться у приміщенні Центру 3D технологій FabLab за адресою: м. Тернопіль, вул. Гоголя, 6, корпус 6, ауд. 11, та за електронною адресою fablab@tntu.edu.ua.

Нагадаємо, що концепцію FabLab, в основі якї лежить ідея про персональне цифрове виробництво, винайшов науковий співробітник Масачусетського технологічного інституту Ніл Гершенфельд ще 20 років тому. З тих пір, ідея FabLab поширилась усім світом, особливу популярність здобула у таких європейських країнах як Франція, Данія, Іспанія та Великобританія, стрімко розвивається в Африці та Азії. FabLab являє собою широкий рух, відомий більше під назвою «відкритих лабораторій». Ці відкриті простори створені різними спільнотами, об’єднаними навколо спільних цінностей, обміну знаннями, ідеями та практиками. Їх створення супроводжується бурхливим розвитком новітніх цифрових технологій виробництва, що активно впроваджуються в життя.